شبکه های ارتباطی یکی از بزرگترین چالش‌های سازمان‌ها و صنایع مختلف است که نیازمند طراحی یک زیرساخت مناسب و سازگار با نیازهای ارتباطی در حال رشد است. شبکه‌ها در طول زمان، برای تامین نیازهای چند جانبه کاربران آن‌ها توسعه یافته اند. یک زیرساخت شبکه باید قادر باشد نیازهای ارتباطی کاربران و تجهیزات جدیدی را که به آن اضافه می شوند، تامین کند. در ادامه با برخی از راهکارهای شبکه و دیتاسنتر که توسط گروه تخصصی شبکه امرال ارائه شده است، آشنا خواهیم شد.

یکی از اهداف اصلی گروه تخصصی شبکه امرال ارائه راهکارهای شبکه جامع در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای مشتریان و صنایع مختلف است که به منظور توسعه فرهنگ انفورماتیک کشور در زمینه های مختلفی همچون ارائه مشاوره، خدمات طراحی، پیاده سازی، نظارت و پشتیبانی مراکز داده و زیرساخت های شبکه های کامپیوتری ساخت یافته فعالیت می کند. در راستای رسیدن به این اهداف راهکارهای گروه خدمات شبکه امرال را می توان به چهاردسته تقسیم کرد:

 1. طراحی و پیاده سازی دیتا سنتر
 2. طراحی و پیاده سازی شبکه‌های کامپیوتری
 3. راهکارهای شبکه FTTx
 4. مشاوره پشتیبانی و نگهداری

گروه خدمات شبکه امرال با دراختیار داشتن دانش فنی و آگاهی از استانداردها و همچنین داشتن محصولاتی مطابق با انواع استانداردهای روز دنیا شامل ۵۶۸ ISO11801 , EIA/TIA به ارائه راهکارهای شبکه و خدمات نصب و راه اندازی زیرساخت های شبکه می‌پردازد. گروه خدمات شبکه امرال پس از تحقیقات گسترده جهت تامین تجهیزات شبکه‌ای درنهایت برند R&M (آر اند ام) را به عنوان بهترین برند اروپایی شناسایی کرده و اقدام به واردکردن محصولات این شرکت نموده است. این برند در تولید محصولات خود از آخرین تکنولوژی های روزدنیا استفاده کرده و محصولاتش را با ضمانت های ۲۵ ساله ارائه می نماید.

در ادامه راهکارهای ارائه شده توسط گروه خدمات شبکه امرال را به طور مختصر بررسی می کنیم:

طراحی و پیاده سازی دیتا سنتر

یکی از فعالیت های اصلی گروه خدمات شبکه امرال در زمینه ارائه راهکار، طراحی و پیاده سازی دیتاسنترها (مراکز داده) است. این راهکار از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه با گسترش چشمگیر داده ها، سایت های اینترنتی مدیریت دیتاسنترها و تجهیزات مرکزی شبکه مورد توجه زیادی قرار گرفته است. گروه امرال با به کارگرفتن نیروی مختصص و با رعایت تمامی استاندارهای موجود در این زمینه و با بهره گیری از سال ها تجربه در زمینه مشاوره، طراحی و پیاده سازی دیتاسنترها، خدمات فنی و مهندسی در این زمینه ارائه می کند.

زمینه های تخصصی گروه خدمات شبکه امرال در زمینه طراحی و پیاده سازی دیتا سنترها (مراکز داده) شامل موارد زیر است:

 • طراحی و اجرای زیرساخت فیزیکی دیتاسنتر (مرکز داده)
 • طراحی و اجرای ساختار پسیو دیتاسنتر (مرکز داده)
 • راه اندازی سیستم ها و سرویس های مدیریتی و مانیتورینگ
 • ارائه راهکارهای امنیتی طراحی و اجرای زیرساخت فیزیکی و فضای محیطی دیتاسنتر (مرکز داده)

طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری

طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری متناسب با نیاز کاربران و سازمان‌های مختلف دارای ابعاد متفاوتی است. از آنجا که اطلاعات و اسناد و مدارک یک شرکت از مهمترین دارایی های یک شرکت است، سپردن طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری به یک مجموعه مجرب و قابل اعتماد بهترین گزینه ای است که می توان به مدیران و صاحبان کسب و کار پیشنهاد داد. گروه خدمات شبکه امرال با سابقه دو دهه فعالیت در این زمینه یکی از بهترین ارائه دهنگان راهکارهای شبکه و مدیریت آن ها است.

راهکارهای شبکه FTTx

امروزه با توجه به رشد رورافزون انتقال داده ها استفاده از بستر مسی به دلیل پهنای باند پایین، تضعیف بالا و قابلیت پیاده سازی در مسافت های کوتاه، مقرون به صرفه به نظر نمی رسد. یک راهکار مناسب استفاده از تکنولوژی فیبر نوری است. FTTx یا Fiber To The x (فیبر به خانه) یک اصطلاح کلی برای هر ساختار شبکه پهن باند (broadband) است که تمام یا بخشی از اتصال مورد نیاز در ارتباطات نهایی مخابراتی را با استفاده از فیبر نوری تامین می کند.

X در این عبارت می تواند موارد زیر باشد:

 • P: Premises به معنای محل مشتری
 • H: Home به معنای خانه
 • B: Building یا Basement به معنای مرز ورودی ساختمان (تجاری، مسکونی، صنعتی) و یا زیر زمین ساختمان ها
 • C: Cabinet به معنای کابینت های دسترسی
 • N: Node یا Neighborhood به معنای توزیع کننده

گروه تخصصی خدمات شبکه امرال، پیشرو در زمینه ارائه راهکارهای جامع شبکه در کل کشور، با درک دقیق از نیاز پروژه ها، بهترین راهکارهای شبکه FTTx را با پایین ترین هزینه معرفی می کنند.

ساعات کاری

شنبه-چهارشنبه: 9:00 – 18:00
پنجشنبه: 9:00 – 16:00
جمعه: 10:00 – 14:00

ایمیل‌های هماهنگی و پشتیبانی

ایمیل مدیریت: info@emeralnetgroup.com
ایمیل پشتیبانی: support@emeralnetgroup.com
اینستاگرام: instagram.com/emeralnetgroup

شماره تماس‌های هماهنگی و پشتیبانی

مدیریت و هماهنگی: 1878-295-935 98+
پشتیبانی 1: 4540-100-935 98+
پشتیبانی 2: 2716-799-930 98+

آدرس ما

تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس