خدمات راه اندازی و مجازی سازی سرور

مجازی سازی سرور:  مجازی سازی یا Virtualization تکنولوژی است که بوسیله آن می توان اجرای همزمان دو یا چند سیستم عامل بر روی یک سرور را داشته باشیم به نحوی که باعث بهره‌وری در هزینه‌های سخت‌افزار و نرم‌افزار و همچنین استفاده بهینه از تمامی منابع سیستمی می‌باشد. به علت وجود تعدد سرورها مواردی مانند سرعت، زمان در دسترس بودن یک سرور، فعال بودن سرویس‌ها، بکاپ‌گیری و Restore‌ کردن، میزان مصرف برق، چگونگی کولیگ و خنک‌سازی سرورها، فضای لازم برای نگهداری سرورها، استفاده از حداکثر توانایی سرورها و بسیاری موارد دیگر برای شما اهمیت پیدا می کند. در دنیای امروز شبکه های کامپیوتری , وجود تکنولوژی مجازی سازی سرور امر اجتناب ناپذیر به حساب می آید بخش عمده ای از فناوری توسط مجازی سازی سخت افزار ها و منابع فراهم میشود .

مجازی سازی سرور به زبان ساده

با استفاده از مجازی‌ساز سرور می‌توان سرورهای مجازی یا همان VPS هارا مدیریت کرد، می توان از طریق مجازی سازی اقدام به ساخت یا حذف سرور مجازی کرد و همچنین برخی مجازی سازها قالب‌های سیستم عامل‌های مختلفی را دارند تا در زمان ساخت سرور، نیازی به نصب مجدد سیستم عامل به صورت manual نباشد و این کار توسط سیستم به طور خودکار با استفاده از مجازی ساز صورت گیرد و همچنین از طریق مجازی ساز می توان منابع مصرفی سرور را مدیریت نمود. در واقع میتوان گفت امروزه مجازی سازی سرور , مجازی سازی شبکه و یا دیتاسنتر به یک نیاز جدایی ناپذیر اکثر دیتاسنترهای بزرگ تبدیل شده است. دلیل این امر را می توان امکاناتی دانست که مجازی سازی سرور در اختیار مدیرانIT از نظر فنی و تخصصی قرار می دهد.

گروه تخصصی شبکه امرال با سالها تجربه در زمینه ارائه خدمات مجازی سازی سرور و شبکه های کامپیوتری ، به شما مدیران سازمان ها پیشنهاد میکند که اگر به دنبال افزایش بازدهی و کاهش هزینه های شبکه هستید ، مجازی سازی سرور با VMware بهترین راه حل برای سازمان شما می باشد و به شما این اطمینان را میدهیم که با مجازی سازی سرور، تجربه ای شیرین و حس فوق العاده ای از یک شبکه با طراحی مدرن داشته باشید.

اهمیت مجازی سازی سرور و شبکه

مجازی سازی با کاهش نیاز ما به سخت افزار و تجهیزات فیزیکی هزینه های ما را کاهش می دهد .ماشین های مجازی به صورت بهینه از منابع سخت افزار استفاده می‌کنند که کاهش مصرف برق و هزینه‌های نگهداری را در پی خواهد داشت. شما می‌توانید با صرف زمان اندکی حافظه، فضا و پردازشگر مورد نیاز را در اختیار سیستم‌عامل قرار دهید و دیگر نیازی به تهیه مجدد سخت افزار نیست .

مجازی سازی سرور می‌تواند راهکاری بسیار مناسب باشد. فکر کنید به جای آنکه ۱۰ سرور فیزیکی داشته باشید که ۱۰ سیستم عامل مختلف بر روی آن‌ها نصب باشد و هر کدام سرویس خاصی را به کاربران دهند، تنها دو سرور فیزیکی داشته باشید و در عین حال ۱۰ سیستم عامل که بر روی این دو سرور به صورت همزمان به کاربران سرویس دهی نمایند.جالبتر از آن، اگر بدانیم راهکار دوم کارایی شبکه ما را نیز افزایش دهد و زمان از کار افتادگی سرویسها را چه به صورت سخت افزاری و چه نرم افزاری به میزانی کاهش دهد که کاربر نهایی هرگز متوجه این اختلال نشود، میتوانیم با اطمینان خاطر به سمت پیاده سازی این راهکار حرکت نماییم.

شیوه کار مجازی سازی سرور چگونه است ؟

در این فن آوری یک لایه نرم افزاری به نام Hyper visor بین ماشین های مجازی و سخت افزار قرار می گیرد. قلب مجازی سازی همان ماشین های مجازی است که یک سیستم عامل به همراه سرویس ها و برنامه کاربردی داخل آن را شامل می شود.

ماشین های مجازی کاملاً از هم تفکیک شده اند و وابستگی به یکدیگر ندارند وظیفه Hyper visor تخصیص دینامیکی منابع سخت افزاری به ماشین های مجازی در هنگام نیاز آنها و آزاد سازی آنها است. در ابتدا نرم افزار مجازی ساز یا همان Hyper visor برروی سخت افزار سرور نصب می گردد و سپس در درون آن به تعداد مورد نیاز ماشین مجازی تعریف می گردد. پس از این مرحله هر ماشین مجازی مانند یک سخت افزار مستقل عمل می کند که می توان برروی آن سیستم عامل دلخواه را نصب کرده و سپس سرویسها را راه اندازی نمود.

انواع روش های مجازی سازی سرور

مجازی سازی دسکتاپ

جهت ایجاد شبکه های مجازی داخل سرور به کار می رود تا موجب به پیوستن ماشین های مجازی به هم و شکل گیری Virtual Security Zone شوند. وقتی اکثر افراد (بخصوص کسانی که تازه به دنیای مجازی سازی پیوسته اند) به مجازی سازی فکر می کنند، اکثرا به مجازی سازی سرورها می اندیشند.در بین محصولات مجازی‌سازی محصولات شرکت VMware در مقابل شرکت‌های رقیب اصلی Microsoft ،Citrix و IBM بیشترین استقبال را بین استفاده‌کنندگان از مجازی‌سازی بدست آورده است. محصولاتی که VMware ارائه کرده دارای امکانات بیشتر و کارایی بالاتر بوده‌اند، بر اساس آمار، درصد استفاده از محصولات این شرکت برای مجازی‌سازی بیش از ۷۰% می‌باشد.

مجازی سازی نرم افزار

این روش جهت بسته بندی نرم افزار به کار می رود. به واسطه این روش می توانید نرم افزار مورد نظر را در هر جایی که می خواهید استفاده کنید. نکته ی کلیدی در این روش تجمع کلیه ی فایلهای نرم افزار در یک فایل اجرایی می باشد. در این روش فایل مورد نظر از سخت افزار مستقل می شود.

مجازی سازی I/O

این روش جهت کاهش تعداد کابلهای I/O مورد استفاده قرار می گیرد.

مجازی سازی شبکه

جهت انتقال دسکتاپ کاربران نهایی از کامپیوتر شخصی به “فضای ابری” استفاده می شود. به کلامی دیگر، دسکتاپ کاربران نهایی، مجازی می شوند و آنها می توانند بوسیله مثلا تین کلانیت ها به دستکتاپشان دسترسی پیدا کنند. در این حالت سیستم عامل مورد استفاده از سخت افزار مستقل می شود. و ازاین پس شما می توانید بر روی سیستمی که تا به حال قادر به نصب ویندوز۷ نبودید این سیستم عامل را نصب نمایید.

مجازی سازی استوریج

این روش جهت مجازی سازی SAN storage به کار می رود.

مجازی سازی سرور

تجمیع تعداد زیادی سرور فیزیکی در تعداد محدودی سرور فیزیکی(یا فیزیکی در مجازی) نرم افزار مجازی سازی سرور مابین سرور فیزیکی و سیستم عامل قرار می گیرد و اجازه می دهد چندین ماشین مجازی را بر روی سرور فیزیکی مشابه اجرا کنیم.

ارائه‌ی راهکار‌های مجازی ‌سازی شبکه ( سخت‌افزار و نرم‌افزار )

فناوری مجازی‌سازی به معنی استفاده از سیستم‌های نرم افزاری به جای سخت‌افزار‌های مختلف و ایجاد سیستم‌های مستقل از سخت‌افزار در جهت بهره برداری از بیشترین امکانات سرورها و سخت‌افزارها و صرفه‌جویی در هزینه هاست. بنا به دلایل و مزایای بسیار، امروزه صاحبان مشاغل و مدیران سازمان‌ها تمایل بسیاری بر اجرا و بکارگیری این تکنولوژی را در مجموعه خود دارند. .متخصصین شرکت پیشگام رایانه قادر خواهند بود تا بستر مجازی‌سازی را از گامهای بررسی و تحلیل تا راه‌اندازی و پیاده‌سازی، در سازمان و یا شرکت شما اجرا کنند.

مزایای مجازی ‌سازی

 1. کاهش هزینه خرید تجهیزات سخت‌افزاری
 2. متمرکز سازی
 3. کاهش هزینه‌های جاری نظیر برق، نگهداری، تعمیرات
 4. کاهش گرمای تولیدی توسط دستگاه‌ها
 5. عدم نیاز به فضای زیاد به نسبت حالت سنتی
 6. استفاده از بیشترین ظرفیت تجهیزات سخت‌افزاری
 7. جابجایی راحت
 8. پشتیبان‌گیری راحت از اطلاعات
 9. تسریع امور به خاطر وجود بالقوه دستگاه‌ها و عدم نیاز به صرف زمان برای خرید، نصب و آماده‌سازی
 10. امکان تنظیم و نصب سرورها و تجهیزات مجازی با استفاده از الگو و کپی برداری

خدمات ما در این زمینه شامل موارد زیر میگردد:

 • راهنمایی و مشاوره جهت انتخاب بستر مناسب مجازی‌سازی
 • مشاوره برای انتخاب بستر مناسب رایانش ابری عمومی یا خصوصی، بهینه‌سازی زیرساخت موجود از طریق مجازی‌سازی ،بهبود عملکرد رایانش ابری روی منابع موجود
 • انتقال از زیرساخت فیزیکی به محیط‌های مجازی
 • ارائه‌ی خدمات مشاوره و اجرا برای مهاجرت از زیرساخت فیزیکی به زیرساخت مجازی با حداقل زمان قطعی (Downtime) VMware , Microsoft, Citrix
 • بهینه‌سازی زیرساخت سرویس دهنده
 • ارائه‌ی راهکارهای مناسب با استفاده از تکنولوژی مجازی‌سازی جهت ایجاد استحکام ،یکپارچگی، بهینه‌سازی و همچنین فراهم شدن امکان جا به جایی آسان و سریع سرویس دهنده ها VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer
 • طراحی و راه‌اندازی قابلیت تحمل پذیری خطا (Fault Tolerance)
 • مشاوره، طراحی و پیاده‌سازی کلاسترینگ میان چندین مرکز داده با قابلیت تحمل پذیری خطا، پیاده‌سازی مکانیزم های پشتیبانگیری و بازیابی اطلاعات به صورت خودکار VMware SRM, Citrix SRM
 • مجازی‌سازی دسکتاپ و برنامه‌های کاربردی
 • انتقال و مدیریت ایستگاه‌های کاری کاربران و برنامه‌های کاربردی بر روی سرور و دسترسی امن به آنها ۲X Application Server XG, VMware View Horizon , Citrix XenDesktop, Xen APP, Xen Client
 • مدیریت و محافظت از داده‌ها
 • مانیتورینگ، پشتیبان‌گیری و مدیریت محیط‌های مجازی Kaspersky Security for Virtualization, Solarwinds Virtualization Manager, Symantec Backup Exec

ساعات کاری

شنبه-چهارشنبه: 9:00 – 18:00
پنجشنبه: 9:00 – 16:00
جمعه: 10:00 – 14:00

ایمیل‌های هماهنگی و پشتیبانی

ایمیل مدیریت: info@emeralnetgroup.com
ایمیل پشتیبانی: support@emeralnetgroup.com
اینستاگرام: instagram.com/emeralnetgroup

شماره تماس‌های هماهنگی و پشتیبانی

مدیریت و هماهنگی: 1878-295-935 98+
پشتیبانی 1: 4540-100-935 98+
پشتیبانی 2: 2716-799-930 98+

آدرس ما

تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس