راه اندازی سرویس های تحت شبکه

سرویس های شبکه به منظور کمک به سازمان ها و شرکت های مختلف در حوزه های کاری متفاوت ایجاد شده اند تا مدیران بهتر بتوانند هزینه های خود را مدیریت کنند. استفاده از خدمات تخصصی شبکه برای راه اندازی سرویس های تحت شبکه و پشتیبانی و نگهداری شبکه می تواند کمک بسیاری به این شرکت ها نماید.

سرویس های شبکه

در دنیای امروزی راه اندازی و نگهداری دیتاسنترها، سرورها، تجهیزات ذخیره سازی، بسترهای ارتباطی و سایر نیازمندی ها شامل هزینه های بالایی می باشند. هدف از تمام این هزینه ها سرویس دهی مطلوب و بدون وقفه به کاربران است، پس با طراحی، نصب و راه اندازی شبکه ، پشتیبانی و راهبری صحیح سرورها و شبکه های درون سازمانی می توان این هزینه ها را تا میزان قابل توجهی کاهش داده و طول عمر مفید سرویس ها و سرورها را افزایش داد. انجام بهینه و استاندارد این فرآیندها نیازمند دانش، تخصص و تجربه در زیر شاخه های مختلف مربوط به دیتاسنتر می باشد.

برخی از خدمات نصب و راه اندازی و سرویس های شبکه

DNS SERVER

سرویسی است که در شبکه وظیفه تبدیل DNS Name به IP را بر عهده دارد. DNS هایی که در یک دامین قرار می گیرند مسئولیت نام گذاری و مدیریت نام گذاری در آن دامین را بر عهده دارند. سرویس DNS در فضای اینترنت نقشی پر رنگی را ایفا می نماید، به طوری که اگر این سرویس در اینترنت غیر فعال شود باعث از کار افتادن اینترنت می گردد. در این زمان شما هر نامی را در قسمت آدرس مرورگر خود وارد کنید به نتیجه ای نخواهید رسید و فقط در صورتی که آدرس آن سایت را به صورت IP وارد کنید به صفحه مورد نظر دسترسی پیدا خواهید کرد.

DHCP Server

سروری است که از طریق آن می توانیم به صورت اتوماتیک به کامپیوتر ها، IP و تنظیمات مختلف دیگر مانند آدرس Router ،DNS و… را داد. زمانی که تعداد کامپیوترهایی که در شبکه کار می کنند زیاد بشود از این سرویس استفاده می کنند و امکان دادن IP روی آن ها به صورت دستی ممکن است.

IIS

یکی دیگر از انواع سرویس های تحت شبکه، IIS است. با نصب این سرویس بر روی کامپیوتر، می توان یک Web Server ایجاد نمود. این سرویس هم روی نسخه های کلاینت و هم روی نسخه های سرور قابل نصب می باشد، که هر یک محدودیت های خاص خود را دارند.

Active Directory

با نصب این سرویس روی یکی از نسخه های سرور به جز نسخه وب می توان ماهیت شبکه را از Workgroup به domain تبدیل نمود. با نصب کردن این سرویس روی نسخه سرور، کامپیوتر فوق تبدیل به domain controller می گردد و همه مدیریت شبکه روی این کامپیوتر انجام می شود.

Application Server

نوع دیگری از سرویس های تحت شبکه Application Server می باشد. بر روی این سرور برنامه ای نصب شده است که کاربر با آن کار می کند. گاهی در صورتی که برنامه تحت وب داشته باشیم، می توانیم وب سرور را به عنوان یک Application Server نیز در نظر بگیریم.

Web Server

سروری می باشد که با نصب IIS روی یکی از نسخه های مایکروسافتی مفهوم پیدا می کند و کاربران می توانند از طریق پروتکل های HTTP و HTTPS به وب سایت های موجود روی آن متصل شوند.

FTP Server

این سرویس روی نسخه های سرور نصب میشود وامکان ارسال ودریافت اطلاعات در شبکه داخلی را فرآهم می کند.

Telnet

سرویسی است که امکان انجام فرمان های Command رابه صورت Remote روی کامپیوتردیگر یا Router به وجود می آورد. Telnet یک پروتکل کاربردی است که در اینترنت یا شبکه محلی برای ایجاد یک مرکز ارتباط متنی تعاملی دو طرفه با استفاده از اتصال ترمینال مجازی استفاده می شود. داده های کاربر با اطلاعات کنترل Telnet در یک اتصال داده 8 بیتی گرا از طریق پروتکل کنترل انتقال (TCP) در یک باند قرار می گیرد.

Host

به کامپیوتری گفته می شود که صفحات وب یا فایل های FTP بر روی آن قرار می گیرند. در واقع هر سایت برای راه اندازی نیاز به یک سرویس هاست دارد.

Mail Server

سروری می باشد که داخل شبکه وظیفه ارسال و دریافت و نگه داری ایمیل ها را بر عهده دارد و از طریق آن کاربران با هم دیگر ارتباط برقرار می نمایند. از جمله معروف ترین نرم افزار های Mail Server می توان به MDaemon و Exchange اشاره نمود.

اگر سوالی در خصوص انواع سرویس های تحت شبکه داشتید می توانید از بخش کامنت ها سوال خود را مطرح کنید تا کارشناسان امرال به آن پاسخ دهند. گروه امرال به واسطه تسلط به فناوری های روز جهانی و بهره گیری از سال ها تجربه ارزشمند در زمینه مشاوره انواع سرویس های تحت شبکه، طراحی، راه اندازی، بهره برداری، پایش وپشتیبانی شبکه، همواره آماده ارائه خدمات فنی و مهندسی منطبق بر استانداردهای جهانی در جهت همسویی با برنامه های استراتژیک و نیازمندی های راهبردی سازمان ها می باشد.

ساعات کاری

شنبه-چهارشنبه: 9:00 – 18:00
پنجشنبه: 9:00 – 16:00
جمعه: 10:00 – 14:00

ایمیل‌های هماهنگی و پشتیبانی

ایمیل مدیریت: info@emeralnetgroup.com
ایمیل پشتیبانی: support@emeralnetgroup.com
اینستاگرام: instagram.com/emeralnetgroup

شماره تماس‌های هماهنگی و پشتیبانی

مدیریت و هماهنگی: 1878-295-935 98+
پشتیبانی 1: 4540-100-935 98+
پشتیبانی 2: 2716-799-930 98+

آدرس ما

تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس