خدمات کابل کشی با فیبر نوری در شبکه های کامپیوتری جزو خدمات پسیو شبکه به حساب می آید. کابل کشی فیبر نوری در داخل ساختمان و در محیط بیرون از ساختمان انجام می شود. کابل کشی زمینی و هوایی فیبر نیروی از مواردی است که به تخصص بالایی نایزمند است. می توانید برای دریافت خدمات کابل کشی فیبر نوری شبکه کامپیوتری و مخابرات و استعلام قیمت کابل کشی فیبر نوری شبکه با گروه تخصصی شبکه امرال تماس حاصل فرمایید. کابل کشی شبکه از جمله خدمات تخصصی گروه امرال است که به مشتریان خود ارائه می دهد.

کابل کشی فیبر نوری شبکه های کامپیوتری

در دنیای امروزی با پیشرفت های روز افزودن در فناوری های ارتباطی و نیاز روز افزون به بستر های پر سرعت، کابلهای فیبر نوری به بستر اصلی شبکه های ارتباطی و کامپیوتری بدل شده اند. فیبرهای نوری می توانند با سرعت و طول های بسیار بالاتر از کابل های معمولی اطلاعت را منتقل کنند. طراحی، ‌اجرا و نصب شبکه های فیبر نوری نیاز به دانش و تخصص بالایی دارد.

خدمات فیبر نوری گروه تخصصی شبکه امرال شامل موارد ذیل میگردد:

  • طراحی و نصب شبکه فیبر نوری
  • حفاری و کابل کشی زمینی فیبر نوری
  • کابل کشی هوایی فیبر نوری
  • کابل کشی فیبر نوری داخل ساختمان
  • فیوژن فیبر نوری
  • مفصل بندی فیبر نوری
  • انجام تست و عیب یابی فیبر نوری
  • نصب و راه اندازی FTTH

حفاری، بستر سازی و کابل کشی فیبر نوری

کابل کشی فیبر نوری و اجرای شبکه های نوری نیازمند بستری متناسب با نوع پروژه و مسیر اجرا می باشد. که این مسیر ممکن است از طریق زمین،‌ هوا و یا داخلی ساختمان های اداری و تجاری باشد. در هر یک از این مسیر ها بستر سازی مناسب و خاص خود برای نصب کابل های فیبر نوری در بستر شبکه نیاز میباشد. در صورت عدم وجود بستر مناسب جهت کابل کشی فیبر نوری بایستی بستر سازی متناسب با کابل و طول و نوع مسیرانجام گردد.

فیوژن فیبر نوری

با توجه به اینکه کابل های فیبر نوری در طول های مشخص و ثابتی تولید میگردند باستی در زمان اجرای پروژه هایی که نیاز به کابل هایی با طول بیشتر دارند از اتصال چند کابل فیبر نوری جهت ارتباط با مقصد استفاده کرد و یا جهت اتصال رشته های فیبر نوری با تجهیزات شبکه بایستی آنها را به قطعات دیگر مانند پیگتیل متصل نمود،‌ به عمل اتصال دو رشته ی فیبر نوری توسط دستگاه فیوژن، فیوژن فیبر نوری و یا جوش فیبر نوری میگویند. عمل اتصال در ورودی ساختمان ها ، باکس های کابل کشی ، کوپلر و نقطه های واسطه شبکه صورت می گیرد فیوژن کابل فیبر نوری کاریست بسیار دقیق که اپراتور دستگاه بایستی جهت جفت شدن هسته کابل های نوری را با دقت تنظیم نماید.

مفصل بندی فیبر نوری

كابل هاي فیبر نوري همچون هر نوع کابل دیگری داری طول های محدود میباشند در کابل کشی فیبر نوری جهت اتصال کابل ها به یکدیگر احتیاج به یک نوع رابط میباشند که این رابط را مفصل مینامند. مفصل های فیبر نوری دارای ویژگی های متنوع و اختصاصی میباشند که با توجه به بستر پیاده سازی شده جهت محافظت از رشته های متصل شده به هم از نفوذ گرد و خاک و آب و مواد دیگر استفاده میشوند. مفصل های فیبر نوری با توجه به بستر اجرا که میتوانید زمینی ،‌هوایی و دریایی باشند داری ابعاد و انواع مختلفی هستند که این مفصل ها را در دسته بندی های ذیل قرار میدهیم.

  • انواع مفصل فیبر نوری
  • تست OTDR فیبر نوری

پروسه تست OTDR به این صورت است که دستگاه تست پالس های نوری را به داخل رشته های فیبر نوری ارسال نموده و بدینوسیله انتهای رشته های فیبر نوری را توسط محاسبات ریاضی محاسبه شکست نوری تشخیص می دهد.

دستگاه تست OTDR میتواند طول کابل فیبر نوری و میزان تضعیف سیگنال نوری را در یک رشته کابل و همچنین اطلاعاتی از قبیل تکه های فیوژن شده و سر کابل ها و ایراداتی همچن پارگی و تلفات توان فیبر نوری را محاسبه و به صورت نمودار و گزارش ارائه نماید.

پیاده سازی شبکه های FTTH

شبکه های FTTH که مخفف اصطلاح Fiber-to-the-home میباشد،‌ جهت ارائه سرویس های وابسته به اینترنت با پهنای باند بالا مانند IPTV،VOIP، و … به کاربران خانگی و یا تجاری از طریق بستری فیبر نوری طراحی و پیاده سازی شده است. این شبکه از دو بخش Passive مربوط به زیرساخت فیبر نوری و Active مربوط به تجهیزات فیبر نوری تشکیل شده است.

ساعات کاری

شنبه-چهارشنبه: 9:00 – 18:00
پنجشنبه: 9:00 – 16:00
جمعه: 10:00 – 14:00

ایمیل‌های هماهنگی و پشتیبانی

ایمیل مدیریت: info@emeralnetgroup.com
ایمیل پشتیبانی: support@emeralnetgroup.com
اینستاگرام: instagram.com/emeralnetgroup

شماره تماس‌های هماهنگی و پشتیبانی

مدیریت و هماهنگی: 1878-295-935 98+
پشتیبانی 1: 4540-100-935 98+
پشتیبانی 2: 2716-799-930 98+

آدرس ما

تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس