تست OTDR فیبر نوری

تست OTDR فیبر نوری یکی از روش های تست فیبر نوری بوده و برای بررسی عیوب و مشکلات پیش آمده در کابل فیبر نوری بکار میرود. بوسیله تست OTDR میتوان کیفیت فیوژن فیبر نوری زده شده در کابل را بررسی نمود و مقدار تلفات آن را بررسی نمود . تشخیص محل پارگی و قطعی در کابل فیبر نوری ، تعیین مقدار تضعیف نور در کابل، اندازه گیری طول کابل فیبر و همچنین بررسی مشکلات کابل و فیوژن در محل مفصل های فیبر نوری از وظائف دستگاه تست OTDR میباشد.

دستگاه تست OTDR

نحوه کار دستگاه تست OTDR  به این صورت میباشد که در یک محدوده زمانی با ایجاد و ارسال پالس های نوری به داخل کابل و بررسی نور بازگشتی پارامترهای مختلفی را اندازه گیری نموده و بصورت یک نمودار روی صفحه نمایش دستگاه به اپراتور نشان میدهد. گزارشات دستگاه تست OTDR قابل ذخیره و پرینت بوده و میتواند مورد استناد قرار بگیرد. همان طور که در شکل زیر مشاهده میشود توسط دستگاه OTDR مقدار افت فیوژن یا تلفات فیوژن، تلفات کانکتورها، تلفات خود کابل فیبر بر اساس واحدی بنام دسی بل یا db نمایش داده میشود.

تست OTDR

البته نوع دیگری از تست کابل فیبر نوری نیز وجود دارد که به تست لیزر معروف میباشد. در این نوع تست بوسیله یک قلم لیزری، نور از یک طرف کابل فرستاده میشود و از طرف انتهایی کابل بایستی مشاهده شود. این نوع تست یک نوع بررسی ساده و ابتدایی میباشد و ملاک کارکرد صحیح کابل و فیوژن نمیباشد و فقط تست OTDR مورد تایید میباشد. در حال حاضر دستگاه های تست OTDR موجود در بازار دستی بوده (کوچک و قابل حمل) با باطری کار میکند و سرعت عمل ما را در پروژه ها به جهت سهولت استفاده زیاد میکند.

گروه شبکه امرال، با در اختیار داشتن کارشناسان با تجربه در حوزه پسیو فیبر نوری ، فیوژن فیبر نوری و تست OTDR آماده اجرا و پیاده سازی پروژه های فیبر نوری سازمانها و ارگانها میباشد.

ساعات کاری

شنبه-چهارشنبه: 9:00 – 18:00
پنجشنبه: 9:00 – 16:00
جمعه: 10:00 – 14:00

ایمیل‌های هماهنگی و پشتیبانی

ایمیل مدیریت: info@emeralnetgroup.com
ایمیل پشتیبانی: support@emeralnetgroup.com
اینستاگرام: instagram.com/emeralnetgroup

شماره تماس‌های هماهنگی و پشتیبانی

مدیریت و هماهنگی: 1878-295-935 98+
پشتیبانی 1: 4540-100-935 98+
پشتیبانی 2: 2716-799-930 98+

آدرس ما

تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس